Bellucci: kobieta, a nie dziewczyna Bonda


Myślałam, że mam być M

– stwierdziła z niedowierzaniem aktorka wcielająca się w Spectre w rolę „dziewczyny” 007. Szefowa Bonda, grana przez 80-letnią Judi Dench, została uśmiercona w filmie Skyfall. Tym razem poza bezsprzeczną urodą, jaką ciągle, pomimo 50 lat cieszy się Monica Bellucci, o jej obsadzeniu zdecydował również talent i osobowość. Zaskoczenie decyzją producentów było ogromne – media zwróciły uwagę na metrykę, gdyż Włoszka jest najstarszą aktorką, która wcieli się w tę rolę.

– Nie jestem dziewczyną, jestem kobietą. Dojrzałą kobietą. Dlaczego do mnie zadzwoniliście? Mam 50 lat. Co mam robić w filmie o Bondzie?

– wspomina Bellucci swoje wątpliwości w trakcie spotkania z reżyserem Samem Mendesem. Na te słowa reżyser się zaśmiał.

– Zdradził, że po raz pierwszy w historii Bond ma mieć romans z dojrzałą kobietą. Zapewnił, że to rewolucyjny pomysł. Powiedziałam Mendesowi, że dzięki temu ruchowi zyska status bohatera wśród kobiet

– dodaje włoska aktorka, filmowa Lucia Sciarra – bo tak nazywa się postać, w którą się wcieli.

monicabellucci650

Najstarsza
Zwykle 007 romansował z młodszymi kobietami, traktując je nierzadko w sposób przedmiotowy, przez co bywał oskarżany o seksizm. Dotychczas najstarszą dziewczyną Bonda była 39-letnia Honor Blackman, która w 1964 roku wcieliła się w rolę Pussy Galore w filmie „Goldfinger”.

W roli Jamesa Bonda ponownie zobaczymy Daniela Craiga, Ralph Fiennes wcieli się w postać M, Ben Whishaw w Q, Naomie Harris w Moneypenny, zaś Rory Kinnear w Tannera. W obsadzie Spectre znaleźli się także Andrew Scott (agent MI6 Denbigh), Léa Seydoux (Madeleine Swann) i Dave Bautista (Mr. Hinx). Premiera najnowszej produkcji o przygodach Jamesa Bonda zaplanowana jest na 6 listopada.

Komentuj

Podobne strony: > > > > >
banner