Brytyjskie auto, ale smartfon z Japonii


telefon Bonda w Skyfall

Wśród drugoplanowych bohaterów Skyfall, nie można zapomnieć o marce telefonu komórkowego, którą promuje nowy film. Przed nami wystąpi

Sony Xperia T

Telefon ma przekątną ekranu 4,6-cala, a na pokładzie pracuje oczywiście system Android. Nawiązania do Xperii Arc. są zauważalne.

Trudno powiedzieć o telefonie, że jest niewielkich rozmiarów – mógłby być, choć nie pozbawia go to wygody użycia, gdy leży w dłoni. Bond w tym filmie potrzebuje czuć tę pokaźniejszych rozmiarów konstrukcję.
Pod jednym przyciskiem umieszczono wszystkie podstawowe funkcje (power, kontroler głośności i spust migawki). Jak przystało na urządzenie z najwyższej półki, nie można dostać się do środka obudowy Xperii T. Wspólna zaślepka kryje karty microSD i micro USB.

Mądre połączenie

Najciekawszą aplikacją okazała się w tym modelu Sony opcja Smart Connect. Dzięki niej możliwe jest zaprogramowanie czynności, które wykona telefon po podłączeniu danego akcesorium – słuchawek, ładowarki czy zestawu słuchawkowego. Wszystko sprowadza się do uruchomienia odpowiedniej aplikacji, wybrania profilu dźwięku i odtworzenia wybranych utworów.

Zużycie baterii

Zapotrzebowanie na energię jest zauważalnie mniejsze, przy użyciu dwurdzeniowego układu. W połączeniu z akumulatorem, który ma pojemność 1850 mAh, otrzymujemy całkiem dobry rezultat. Przy normalnym użytkowaniu (włączone WiFi, synchronizację dwóch kont pocztowych, Facebooka, rozmowy i SMS-y) ładowania można dokonywać rzadziej niż raz na dobę.
W kwestii wykorzystania funkcji aparatu, okres dominacji japońskiego producenta minął. Obecnie wyraźnie lepsze zdjęcia zrobimy przy pomocy iPhone 5, Nokia Lumia 920 czy nawet HTC One X. Nie znaczy, to, że telefon Xperia T zasługuje na tym polu na naganę. Jakość cyfrowych fotografii pozostaje nadal bardzo dobra.

Użyteczność telefonu

Xperia T to dość udany produkt. Użyte podzespoły są gwarancją szybkiego i płynnego działanie oprogramowania. Nie zabrakło tu kilku wygodnych rozwiązań, z których znana jest marka Sony. Telefon nie zalicza się do grona najsmuklejszych, ale z pewnością może się podobać.

Agent 007 nie może sobie pozwolić na korzystanie z przeciętnego gadżetu. Ten jest wyjątkowo przystępny cenowo – jego cena to około 2 tys. zł. Warto zaznaczyć, że za smartfony z podobnej półki, u konkurencji trzeba zapłacić od 400 do 800 zł więcej.

Komentuj

Podobne strony: > > > > >
banner