Craig w niebezpieczeństwie


na dach pociągu

Jak poradził sobie Daniel Craig podczas kręcenia niebezpiecznych, wymagających nierzadko kaskaderskich umiejętności scen?
Reżyser Bonda, Sam Mendes podkreślił, że aktorzy z obsady filmu „Skyfall” grali w niebezpiecznych scenach niezastępowani przez kaskaderów. W taki oto sposób Daniel Craig odnaleźć musiał się choćby w scenie walki na dachu jadącego po moście pociągu. Ubrany w nienagannie skrojony garnitur spotyka tam Patrice, złoczyńcę granego przez szwedzkiego aktora Ola Rapace. Twórca 23. filmu wspomina, że bał się o odtwórcę roli 007:

Chwilami bałem się, że Daniel spadnie z dachu wagonu i że coś mu się stanie. Powtarzałem mu: Daniel, nie musisz tego robić. Dach wagonu był wąski, łatwo było z niego spaść, źle stawiając nogę. Aktorzy byli w ramach asekuracji podtrzymywani za pomocą metalowej linki. To była naprawdę niebezpieczna scena

Okazuje się, że Daniel Craig nie chciał, by w tej scenie zastępował go kaskader – wystąpił w niej osobiście. Mendes zaznaczył, że tradycją serii filmów o brytyjskim agencie jest realizm:

Publiczność nie chce oglądać scen wygenerowanych przez komputer

Komentuj

Podobne strony: > > > >
banner