Diamenty są wieczne


„Diamenty są wieczne” jest 7 filmem o przygodach Jamesa Bonda. W rolę 007 po raz ostatni wcielił się Sean Connery. Premiera miała miejsce w grudniu 1971 roku. Film wyreżyserował Guy Hamilton. Budżet filmowy wyniósł 7 000 000 dolarów. Film trwa 121 minut.

obsada

Oprócz Seana Connery’ego w filmie zagrali między innymi:  Charles Gray (Blofeld), Putter Smiths (Mr.Kidd), Bruce Glover (Mr.Wint), Bernard Lee (M), Lois Maxwell (Moneypenny), Desmond Llewelyn (Q), Lana Wood (Plenty O’Toole), Bruce Cabot (Burt Saxby), Howard Hughes (Willard Whyte). Dziewczyną Bonda w tym filmie była Jill St.John (Tiffany Case).

dziewczyna 007 – Jill St.John

Tiffany_Case_(1)

o filmie

W teaserze 007 rozprawia się z Blofeldem, który właśnie przymierzał się do operacji plastycznej. Po wykonaniu akcji M zleca mu nowe zadanie. Niepokojąco wzrósł przemyt diamentów.Wywiad myśli że ktoś chce skupić w swoich rękach dużą liczbę tych klejnotów aby potem szantażować rządy państw Europy i USA.M zleca jechać 007 do Amsterdamu.Tam jako Peter Franks, przemytnik diamentów ma spotkać się z Tiffany Case, która ma przekazać mu diamenty.Bondowi udaje się przemycić diamenty do USA.Umieścił je w ciele prawdziwego Franksa, którego zlikwidował w Amsterdamie. Na miejscu okazuje się, że diamenty są fałszywe. W kasynie Willarda Whyte’a 007 ma sią skontaktować z niejakim Shady Tree jednym z pośredników, ale ten zostaje zabity.Prawdziwe diamenty Tiffany Case wygrywa w kasynie, po czym wracając do domu spotyka Bonda, który tłumaczy jej kim jest i o co na prawdę w tym wszystkim chodzi.Case podaje mu namiary jednego z pośredników.Bond ukryty w jego samochodzie dostaje się do tajnego laboratorium Whyte’a. Tam zostaje zdemaskowany.Ucieka i dostaje się do biura Whyte’a gdzie ten niby siedzi zamknięty od trzech lat. Jak duże jest jego zdziwienie gdy, zamiast Whyte’a spotka samego Ernsta Stavro Blofelda. 007 po raz kolejny zostaje złapany, ale znów ucieka.Odkrywa też miejsce pobytu Whyte’a. Razem z CIA uwalniają go z willi.Orientują się również, że Blofeld ukrył się na jednej z platform wiertniczych.Ze zgromadzonych diamentów zbudował działo laserowe,zdolne z orbity ziemskiej niszczyć cele naziemne.Bond dostaje się na platformę, gdzie z pomocą Tiffany, porwanej wcześniej przez szefa WIDMA niszczy centrum dowodzenia.Samego Blofelda zaś poważnie rani. To jednak nie koniec,została jeszcze para zabójców pan Kidd i pan Wint,ale i z nimi 007 poradzi sobie w bardzo efektowny sposób.

ciekawostki

Do roli Tiffany Case były rozważane aktorki: Raquel Welch, Jane Fonda i Faye Dunaway.

Jill St. John oryginalnie oferowano rolę Plenty O’Toole.

Pierwotnie piosenkę tytułową miał napisać Paul McCartney, jednak został zastąpiony przez Johna Barry’ego.

Zdjęcia były kręcone w Holandii, Francji, USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia do filmu kręcono od 5 kwietnia do 7 września 1971 roku.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > > > > > >
banner