Disign 007 na rosyjskiej ziemii


Największe marzenie rosyjskich fanów agenta 007 w końcu się ziściło. W muzeum Multimedia Art w Moskwie zaprezentowana została wystawa poświęcona 50-tej rocznicy powstania stylu najbardziej kultowej marki kinematograficznej. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana w ramach programu kulturalnego Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Następnie, w ciągu dwóch lat zjeździła prawie wszystkie kontynenty, a teraz zawinęła do stolicy rosyjskiej.

moonraker

moonraker

Wystawa zaskakuje swoją skalą, a także starannością w opracowaniu najdrobniejszych nawet szczegółów. Przedstawia ponad 500 eksponatów, z których każdy jest całą historią w ramach bondiany. Jest się jak gdyby na planie zdjęciowym, wystawa zapewnia podróż po magazynach kostiumów i rekwizytów inscenizacyjnych – po labiryntach stylu Jamesa Bonda. Można tu obejrzeć biały smoking Rogera Moore`a z „Ośmiorniczki” i skafander z „Moonraker”, złoty pistolet Skamaranki i potworne kły postaci o przydomku „Szczęki”, czy też sterowaną miotłę radiową – z nią w ręku Bond poruszał się po majątku handlowca narkotykami, odrzutowy plecak, różnego rodzaju gadżety Q Branch, ośrodka badawczego brytyjskiej tajnej służby, w tym także teczka, którą James Bond otrzymał w filmie „Pozdrowienia z Rosji”. Tajny agent wywiadu brytyjskiego zawsze wyprzedzał czas. Skutery śnieżne i wodne zostały wymyślone dla tego filmu i dopiero po swej karierze kinematograficznej znalazły dla siebie miejsce w realnym życiu.

James Bond już od dawna jest jednym z twórców mody światowej, decydującym o tym, co należy nosić i na czym jeździć, jak trzeba wyglądać i co należy mówić. Ta postać kultowa, superman, bohater-kochanek dokładnie wie, jak podbić kobietę. „Stroje kobiece stanowią ponad połowę kostiumów zaprezentowanych w ekspozycji. Nosiły je Halle Berry, Madonna, Olga Kurilenko”, – powiedziała dyrektorka ośrodka Multimedia Art Olga Swibłowa:

„Właśnie w Bondianie pojawia się Kobieta Bonda, która zawsze jest jego przeciwnikiem na miarę tej postaci. Wówczas staje się też równym przyjacielem. Zawsze „szalona”, także jest super gwiazdą. Dziewczyna Bonda zawsze jest doskonała i nigdy nie jest podobna do jego poprzedniej dziewczyny. Po raz pierwszy w filmie pojawiają się kostiumy, mające być wcieleniem tej szczególnej kobiecości”.

bond

Ta wystawa jest nazywana głównym przebojem wystawowym bieżącego lata w Moskwie. Można tu spacerować godzinami, badając postać i wizję najbardziej stylowego szpiega i idealnego człowieka, którego doskonałość wydaje się nieosiągalna. Równocześnie z tym można badać historię mody światowej.

bondowskie korytarze

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > > > > >
banner