Tylko dla Twoich oczu


Tylko dla Twoich oczu jest 12. filmem o przygodach agenta 007. W tym filmie, w roli Jamesa Bonda zagrał po raz piąty Roger Moore. Reżyserem filmu jest John Glen. Budżet filmu wyniósł 28 000 000$ przychód 195 000 000$. Film wszedł na ekrany 24 czerwca 1961 roku. „Tylko dla Twoich oczu” trwa 121 minut.

obsada

Obok Rogera Moora w filmie zagrali między innymi: Topol(Milos Columbo), Lynn-Holly Johnson(Bibi Dahl), Julian Glover(Aristotle Kristatos), Cassandra Harris(Lisl), Jill Bennett(Jacoba Brink), Michael Gothard(Emile Leopold Locque). W rolę dziewczyny Bonda, Meline Havelock, wcieliła się francuska aktorka Carole Bouquet. Carole Bouquet uważana jest, za jedną z najlepszych dziewczyn Bonda. Aktorka ta była brana pod uwagę przy obsadzeniu roli w filmie Moonraker, jednak ostatecznie współpracę podjęto z Lois Chiles.

dziewczyna 007 – Carole Bouquet

Carole Bouquet

o filmie

Akcja tego, pełnego znakomitych scen kaskaderskich i efektów specjalnych, kolejnego odcinka przygód super agenta rozgrywa się w malowniczej scenerii greckiego wybrzeża. James Bond (Roger Moore) otrzymuje zadanie odnalezienia tajnego sprzętu umożliwiającego pełną kontrolę nad łodziami podwodnymi o napędzie atomowym, który nie może wpaść w ręce Rosjan.(filmweb)

ciekawostki

W tym filmie rolę Szczęki miał zagrać Richard Kiel, jednak producenci nie dogadali się z nim z powodu jego wygórowanych żądań finansowych.

Reżyserią tego filmu zainteresowany był Steven Spielberg, odbyły się już pierwsze rozmowy między Spielbergiem a Broccolim. Do współpracy nie doszło, ponieważ George Lucas, zaoferował Spielbergowi scenariusz do filmu „Poszukiwacze zaginionej Arki”.

W 1981 roku, przygotowywujący się do roli M, Bernard Lee zmarł. Broccoli z szacunku do aktora, postanowił nie zastępować Bernarda kimś innym. Wprowadzono natomiast zmianę w scenariuszu dzięki której M jest na wyjeździe. Bernard Lee, zagrał w 11 filmach o przygodach Jamesa Bonda.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Grecji, we Włoszech, Wielkiej Brytanii i na Bahamach.

Plakat do filmu wywołał poruszenie w mediach. Nie było jasne czyje nogi znajdują się na plakacie. Modelki w mediach oznajmiały, że to one są właścicielkami tych nóg, jednak po rozmowie z fotografem Morganem Kanem, wyszło na jaw, że są to nogi 22-letniej modelki Joyce Bartle.

Komentuj

Podobne strony: > > > >
banner