George Lazenby


George Robert Lazenby wystąpił w zaledwie jednym filmie z udziałem agenta 007. Mowa oczywiście o „W tajnej służbie Jej Krolewskiej Mości”. Aktor urodził się 5 września 1939 roku w Australii. Jako nastolatek pomagał ojcu w prowadzeniu sklepu. Lazenby był też mechanikiem. Miał również epizod w służbach specjalnych Armii Australijskiej.

Wszystko zaczęło się od tego, że został zauważony przez łowcę talentów, który przekonał go aby został modelem. Aktor przeprowadził się do Londynu. Lazenby wkrótce reklamował czekolady Big Fry, za blisko 25 000 funtów, brał również udział w reklamie Marlboro.  W roku 1965 Connery postanowił rzucić rolę Bonda. Wkrótce Albert R. Broccoli dostrzegł Lazenbego w reklamie. Postanowił sprawdzić czy aktor będzie nadawał się do roli Jamesa Bonda. Producenci wybrali właśnie Lazenbego do roli agenta 007.  Za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Złotego Globu. Jest do tej pory jedynym odtwórcą roli 007, który jest spoza Wysp Brytyjskich. Do tej pory nie miał doświadczenia aktorskiego. Dostał propozycję występowania w 7 częściach Bonda ale zrezygnował z tego, podobno miał złe relacje z reżyserem Peterem Huntem.

Kariera aktorska Lazenbego załamała się.  Od czasu jego roli w Bondzie, nie zagrał w żadnym znaczącym filmie. Przez 24 lata był żonaty z Christiną Gannett – miał z nią dwójkę dzieci. Rozwiedli się w 1995 roku. Ożenił się ponownie ze znaną amerykańską tenisistką Pam Shriver. Miało to miejsce w 2002 roku.  Shriver była swego czasu trzecią tenisistką świata, grała w finale US Open w roku 1978. Lazenby ma z nią trójkę dzieci. W roku 2008, rozwiedli się.

Komentuj

Podobne strony: >
banner