Goldeneye


Goldeneye jest 17. filmem, o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda. W rolę 007 wcielił się po raz pierwszy w tym filmie Pierce Brosnan. Film wszedł na ekrany 13 listopada 1995 roku (w Polsce 24 listopada). Film wyreżyserował Martin Campbell. Goldeneye trwa 130 minut. Budżet filmowy wynosił blisko 60 000 000 $.

obsada

W rolę Jamesa Bonda wcielił się Pierce Brosnan. We wcześniejszym filmie, Jamesem Bondem był Timothy Dalton. Pierce Brosnan już w poprzednich filmach miał okazję wcielić się w rolę agenta 007. Oprócz wspomnianego Brosnana, w filmie zagrali, Sean Bean (Alec – agent 006/Janus), Alan Cumming (Borys Griszenka), Famke Jannsen(Xenia), Gottfried John(gen. Orumow) oraz Judi Dench(M), Desmond Llewelyn(Q) i Samantha Bond(Monneypenny). Dziewczyną Bonda była w tym filmie polska modelka Izabella Scorupco.

dziewczyna 007 – Izabella Scorupco

o filmie

Członkowie grupy Janusa kradną z centrum kierowania bronią kosmiczną na Syberii urządzenie o nazwie Złote Oko. Jego przeznaczeniem jest uruchamianie krążących w kosmosie na satelitach bomb nuklearnych. Ich wybuch powoduje falę promieniowania elektromagnetycznego, która niszczy wszelkie obwody elektryczne na zaatakowanym obszarze. Z syberyjskiej centrali przestępcy zabierają także dyskietkę z programem sterującym działaniem Złotego Oka. James Bond udaje się do Rosji z zadaniem jego odzyskania. (filmweb)

muzyka

ciekawostki

Rolę Aleca miał zagrać Alan Rickman, ale zrezygnował ponieważ nie chciał zagrać czarnego charakteru

Zdjęcia do filmu realizowano w St.Petersburgu, Portoryko, Londynie, Peterborough, Monako, i w alpach.

Kręcenie zdjęć pościgu czołgiem za Orumowem trwało blisko miesiąc.

W większości film został kręcony w bazie wojskowej Leavesden w Anglii.

Przerwa pomiędzy ostatnim Bondem Licencja na zabijanie a GoldenEye wynosiła ponad 6 lat, nigdy w historii nie było tak długiej przerwy między Bondami.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > >
banner