James Bond na sprzedaż


Od powstania pierwszego filmu dotyczącego przygód Jamesa Bonda minęło już ponad 50 lat. Agent 007 zyskał sobie wielu fanów, także takich na których można łatwo zarobić. Filmy z udziałem 007 do tej pory zawsze przynosiły zyski.

Za oryginalne przedmioty związane z Bondem fani są w stanie przeznaczać kwoty, które powodują ból głowy u zwyczajnego człowieka. Kolekcjonerzy polują dosłownie na wszystko. Gadżety używane na planie filmowym, autografy aktorów czy choćby plakaty filmowe. Wartość poszukiwanych przez kolekcjonerów przedmiotów jest oczywiście wysoka, jednak jest to w miarę pewna inwestycja.

JamesBond_RogerMoore

Oryginalny plakat do filmu z 1981 roku „Tylko dla Twoich oczu” został sprzedany na aukcji Bonhams za 4 tysiące funtów. Na tej samej aukcji podobną kwotę zapłacono za plakat do filmu „Pozdrowienia z Rosji”. Był to drugi oficjalny film jaki powstał o przygodach 007. Za ponad 1,5 tysiąca funtów więcej kupiono plakat do pierwszego oficjalnego filmu: Dr.No. Suma za którą kupiono plakat do filmu w którym w rolę 007 wcielił się Sean Connery, robi wrażenie.

Dr.No

Właśnie na plakacie do filmu Dr.No widzimy trzymany przez Seana Connery charakterystyczny pistolet, który posiada rzucającą się w oczy długą lufę. Pistolet ten pojawił się w czterech filmach dotyczących perypetii 007. Pojawił się również w materiałach reklamowych. Początkowo jednak Bond miał używać Walthera PPK posiadającego krótką lufę. Stało się tak przypadkiem, gdy osoby odpowiedzialne za zorganizowanie sesji zdjęciowej nie przywiozły właściwej broni. Sytuację uratował fotograf, który w wolnym czasie strzelał z wiatrówki. Podmieniono wówczas broń. Sprawę ukryto przed większością osób obecną na planie zdjęciowym w tym przed Connerym. Dlatego pistoletem trzymanym przez Seana na plakacie do filmu Dr.No jest zwykła wiatrówka.

Broń

Właśnie tą broń sprzedano w Kalifornii za blisko 300 tysięcy dolarów. Dotychczasowy właściciel broni zarobił 100 tysięcy dolarów, ponieważ nabył ją na aukcji Sothebys za 195 tysięcy dolarów. Właściciela zmienił również zegarek Breitling używany przez Bonda w filmie „Operacja piorun”. Został on sprzedany za ponad 100 tysięcy funtów.

Z ostatniego filmu „Skyfall” właściciela znalazła również lubiana przez agenta whisky. Macallan z 1962 roku wraz z autografami aktorów został sprzedany za 9,6 tysięcy funtów.

To commemorate The Macallan’s appearance in Skyfall, and the 50th anniversary of James Bond, a rare 1962 bottle will be auctioned by Sotheby’s

Wśród kolekcjonerów, wzięciem biorą się właśnie tego typu przedmioty. Przedmioty mogące opowiedzieć ciekawą historię. Wszystkie wymienione w artykule aukcje miały miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > > > >
banner