James Bond zniszczył samochody za 24 milionów funtów.


Twórcy Spectre nie oszczędzali na autach, wykorzystanych w filmie. Stworzonych typowo na potrzeby kręcenia, a nie – jak bywało przed laty – traktowanych jak jajko, z powodu niskiego budżetu. Rynek motoryzacyjny pokazał doskonale, jak wielką promocją jest dla producetów, kierowanie przez agenta 007 nowego modelu auta.

Film Spectre miał imponujący – pewnie długo jeszcze innych twórców – budżet wynoszący ponad 300 milionów dolarów. Nie należy się temu dziwić gdyż aż 36 milionów pochłonęły zniszczone samochody.

Aż siedem specjalnie zaprojektowanych na potrzeby obrazu Astonów Martinów DB10 zostało zmasakrowanych podczas zdjęć do filmu. Doszczętnie zniszczone zostały także biorący udział w nocnym pościgu po ulicach Rzymu Jaguar C-X7 prowadzony przez Hinxa. Land Rover również uległ zniszczeniu, po spotkaniu z 007 w Alpach.


Oprócz Astona Marina DB10, Jaguara C-X7 pojawi się również Range Rover Sport SVR i Land Rover Defender Big Foot które zostały specjalnie przygotowane na potrzeby filmu przez należący do JLR oddział Special Operations oraz firmę Williams Advanced Engineering.

Co istotne auta zostaną tak naprawdę sprzedane za więcej niż ich początkowa wartość – mają w końcu za sobą grę na planie kultowej serii.

Komentuj

Podobne strony: > >
banner