Który z aktorów najlepiej wypadł w roli agenta 007?


Który aktor nie chciałby zagrać roli Jamesa Bonda? Do tej pory, od roku 1962 taką możliwość otrzymało zaledwie sześciu wybrańców. Byli to oczywiście Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan oraz Daniel Craig. Wybór każdego z nich wzbudzał pewne kontrowersje, każdy z nich wyróżniał się na swój sposób. Postaraliśmy ocenić każdego z nich.

Przy ocenie należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wiadomo, czasy się zmieniają i ciężko sobie wyobrazić… Daniela Craiga grającego w Dr. No, albo Rogera Moora w Quantum of Solace lub Skyfall. Analizując każdego aktora musimy wziąć poprawkę na mijający czas. Przeważnie, po obejrzeniu chwilę wcześniej filmu z danym aktorem, ludzie są nim zachwyceni (wiadomo, nie dotyczy to filmów poniżej krytyki, mówimy o 007!). Tak jest i tym razem. Czytając opinie, da się zauważyć bezkrytyczność niektórych osób wobec Craiga. Dlatego będziemy podchodzić z dystansem. Pamiętajmy, że każdy z nich sporo wniósł do filmu! Oto nasz ranking:

1)Sean Connery

Z tym wyborem nie mieliśmy wątpliwości. Connery urodził się w 1930 roku, w Edynburgu. W 1961 roku wygrał casting do roli agenta 007 pokonując m.in Rogera Moore’a. Aktor zagrał w sześciu filmach: Dr. No, Pozdrowienia z Rosji, Goldfinger, Operacja Piorun, Żyje się tylko dwa razy i Diamenty są wieczne. W roli agenta 007 spisał się znakomicie. Jako pierwszy zagrał w roli Bonda, co również zadecydowało o jego miejscu.

2)Daniel Craig

Daniel Craig urodził się w 1968 roku, a więc sześć lat po premierze Dr. No. Wystąpił w trzech ostatnich filmach: Casino Royale, Quantum of Solace i Skyfall. Decyzja o roli dla Craiga była dość kontrowersyjna, uważano, że aktor jest zbyt niski. Czas pokazał, że nawet najwięksi krytycy zaakceptowali brytyjczyka.

3)Pierce Brosnan

Uważamy, że dorównuje Craigowi. Brosnan urodził się w 1953 roku. Jest Irlandczykiem. Zagrał w czterech filmach: GoldenEye, Jutro nie umiera nigdy, Świat to za mało, Śmierć nadejdzie jutro. Według niektórych danych Brosnan, za role Bonda zgarnął w sumie 40 mln$.

4)Roger Moore

Aktor urodził się w 1927 roku w Londynie. Zagrał do tej pory w siedmiu filmach: Żyj i pozwól umrzeć, Człowiek ze złotym pistoletem, Szpieg, który mnie kochał, Moonraker, Tylko dla twoich oczu, Ośmiorniczka, Zabójczy widok. Roger Moore charakteryzował się dowcipem, jednak trochę chyba z tym przesadził. Można lubić filmy z udziałem tego aktora.

5)Timothy Dalton

Urodził się w 1946 roku w Walii. Dostał rolę agenta 007 w dość ciekawy sposób. Brosnanowi nie pozwoliły na grę 007 umowy kontraktowe. Ostatecznie rola w filmach: W obliczu śmierci i Licencja na zabijanie przypadła Daltonowi. Dorównuje wymienionym wcześniej aktorom.

6)George Lazenby

Uważam, że Lazenby wyszedł najsłabiej. Zagrał w jednym filmie: W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości. Wypadł po prostu przeciętnie.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > >
banner