Licencja na zabijanie


Licencja na zabijanie jest drugim filmem w którym agentem 007 był Timothy Dalton. Premiera miała miejsce 13 czerwca 1989 roku(w Polsce rok później). Film wyreżyserował John Glen i trwa 120 minut. Budżet filmowy wynosił około 42 000 000$.

obsada

W rolę Jamesa Bonda wcielił się brytyjski aktor Timothy Dalton. W głównych rolach zagrali: Robert Davi (Franz Sanchez), Talisa Soto (Lupe Lamora), Anthony Zerbe (Milton Kres), Frank McRae (Sharkey), Everett McGill (Killifer), Desmond Llewelyn (Q), Robert Brown(M). Dziewczyną Bonda była Carey Lowell (Pam Bouvier).

dziewczyna 007 – Carey Lowell

o filmie

Podczas wakacji na Florydzie James Bond ma być drużbą na weselu swojego przyjaciela, pracownika CIA. Tuż przed ceremonią ślubną Bond dowiaduje się, że na wyspach Bahama przebywa poszukiwany przez służby wielu krajów potężny handlarz narkotyków, Franz Sanchez. Bond i jego przyjaciel za wszelką cenę chcą schwytać Sancheza, nawet gdyby miało się to odbyć kosztem ślubu. Na szczęście udaje się schwytać handlarza i zdążyć na ceremonię ślubną. Niestety, wkrótce Bond dowiaduje się, że Sanchez uciekł z więzienia… „Licencja na zabijanie” to drugi i zarazem ostatni film z udziałem Timothy Daltona. (filmweb)

muzyka

ciekawostki

Rolę Lupe Lamory mogła zagrać Maria Conchita Alonso (oferowano jej tą rolę), a dziewczynę Bonda polska aktorka Joanna Pacuła.

Film kręcono w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku oraz na Oceanie Atlantyckim.

 

Komentuj

Podobne strony: > > > > > >
banner