Lotus Esprit zlicytowany!


We wrześniu odbyła się licytacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych samochodów Jamesa Bonda. Lotus Esprit mieliśmy okazję podziwiać w filmie „Szpieg który mnie kochał”. Samochód wyróżnia się na tle innych tym, że… potrafi pływać. Samochód – „łódź podwodną” na pewno kojarzy każdy, kto obejrzał ten film z udziałem Rogera Moore’a.

Aukcja jedynego egzemplarza Lotusa „Submarine” odbyła się w domu aukcyjnym RM Auction’s London w Battersea Park, w weekend 8-9 września. Samochód został sprzedany za 550 tysięcy funtów. Wartość samochodu w polskiej walucie wynosi 2 miliony 750 tysięcy złotych. Lotus nie osiągnął jednak spodziewanej sumy. Został sprzedany po dużo niższej cenie, niż pierwotnie oczekiwano. Dom aukcyjny RM, spodziewał się kwoty zbliżonej do miliona funtów. Wpływ na cenę mógł mieć fakt, że samochodem nie można poruszać się po drogach, nadal może on jednak pełnić funkcję łodzi podwodnej.

lotus esprit

Samochód po nagraniu filmu w 1977 roku, wylądował na 12 lat w jednym z nowojorskich garaży. Możliwe, że stałby tam do dziś, gdyby nie właściciel lokalu, któremu przestano płacić czynsz. Nabywca samochodu uznał jednak, że samochód odpowiednią wartość uzyska dopiero za kilkanaście lat i wówczas wystawi go na sprzedaż, dlatego dopiero we wrześniu tego roku samochód został wystawiony pod młotek.

Dla porównania, Aston Martin DB5 znany z filmu Goldfinger, sprzedany został za kwotę 2,9 miliona funtów.

Komentuj

Podobne strony: > > > > >
banner