Luksus na pięć gwiazdek


Filmy, które zyskują uznanie wśród fanów (a do takich na pewno zaliczyć można te, o przygodach Jamesa Bonda), często wyznaczają podróżnicze trendy. Wczuwając się w klimat filmu, przenieść można się dziś nie tylko w dany rejon świata, odwiedzany przez brytyjskiego superszpiega. Z wiedzą, którą podzielił się portal rezerwacji hotelowych HRS, trafić można dokładnie pod ten sam adres, pod którym zastać można było Bonda, podczas jednej z jego dotychczasowych misji. Hotele, to również znak luksusu, dodający splendoru kreowanej postaci.

Fan agenta 007, wybierając się w podróż tropem swojego ulubionego bohatera, swój nocleg rezerwować mógłby w takich prestiżowych lokalizacjach jak: One&Only Ocean Club na Bahamach, Gran Hotel Ciudad de Mexico w Meksyku czy też Hilton Hotel w Las Vegas. Dobrze kalkulując, spędzenie hotelowej doby uszczupliłoby portfel turysty (wraz z osobą towarzyszącą) o 375zł – ostatni z wymienionych hoteli. To tam, w filmie Diamenty są wieczne z 1971 roku gościł popijając Martini (oczywiście wstrząśnięte niezmieszane) Sean Connery.

Ceny wahające się od 600 do 800 złotych to luksusowe: Palacio Estoril (akcja filmu z Georgem Lazenbym i portugalska Lizbona), meksykański Gran Hotel Ciudad z Licencji na zabijanie i wreszcie, nieco współcześniejszy Grandhotel Pupp z Karlsbadu (posłużył jako lokalizacja akcji z filmu Casino Royale).

856 zł za hotelową noc w pokoju dwuosobowym należy zapłacić w hamburskim hotelu Atlantic. To tam Pierce Brosnan wspinał się na dach, próbując uwolnić się z uścisku Hitmana. Agentowi udało się uciec przed wrogiem i z powodzeniem zakończył misję z filmu Jutro nie umiera nigdy.

Przemnażamy kilkukrotnie należność za powyżej wspomniane lokalizacje i przenosimy się tymczasem do Skyfall i często przewijającego się w promocyjnych zdjęciach obrazka szklanego basenu, z którego korzysta Daniel Craig. Żeby z niego skorzystać, zameldować należałoby się w hotelu Gour Seasons w Londynie. Tutaj koszt urasta do około 2300zł.

Podobne kwoty liczą sobie takie hotele jak znany z Ośmiorniczki, indyjski Taj Lake Palace, a także lokacja scen z Goldfingera, Stoke Park Hote.

Komentuj

Podobne strony: > > >
banner