Moonraker


Moonraker jest 11. filmem o agencie 007. W rolę Jamesa Bonda wcielił się brytyjski aktor Roger Moore, jest to jego czwarty film w roli 007. Film wszedł na ekrany w czerwcu 1979 roku. Reżyserem Moonraker jest anglik, Lewis Gilbert. Budżet filmowy wyniósł 34 000 000$.

obsada

Rolę Bonda tak jak w poprzednim filmie – Szpieg który mnie kochał, zagrał Roger Moore. Ponadto wystąpili: Michael Lonsdale (Hugo Drax), Richard Kiel (Buźka), Bernard Lee (M), Desmond Llewelyn (Q), Geoffrey Keen (Frederick Gray), Toshiro Suga (Chang), Corinne Clery (Corinne Dufour), Lois Maxwell (Moneypenny). Dziewczynę Bonda w tym filmie zagrała Lois Chiles (Dr Holly Goodhead).

dziewczyna 007 – Lois Chiles

lois-chiles-009

 

o filmie

Podczas lotu roztrzaskuje się samolot przewożący prom kosmiczny Moonraker.Szczątków promu nie znaleziono.Brytyjczycy wypożyczyli go od milionera Hugo Draxa.Wywiad brytyjski wysyła agenta 007 do jednego z centrów badawczych Draxa w celu wyjaśnienia sprawy.Tam spotyka po raz pierwszy dr.Goodhead(w rzeczywistości agentkę CIA).Bond o mały włos unika śmierci w symulatorze.W zamku Draxa,nawiązuje kontakt z Corrine, jego asystentką, która pomaga mu w zdobyciu tajnych dokumentów.Corrine ponosi jednak za to najwyższą cenę. Aby zbadać co kryje się za projektami dziwnych szklanych naczyń Bond jedzie do huty szkła w Wenecji.Tam odkrywa że naukowcy Draxa produkują zabójczy dla ludzi gaz.W jednym z weneckich muzeów zabija Changa, służącego Draxa.Ten werbuje Buźkę do pracy.Bond udaje się do Rio de Janeiro, gdzie zostaje porwana dr.Goodhead a potem do amazońskiej dżungli gdzie Drax ukrył swoją kwaterę główną.Tam szaleniec opowiada mu o swoim planie zniszczenia ludzkości.Chce zamordować całą rasę ludzi gazem spuszczanym z orbity ziemskiej, i stworzyć nową idealną rasę. Aby mu przeszkodzić Bond będzie musiał polecieć w kosmos.

ciekawostki

Zdjęcia były kręcone w Brazylii, Gwatemalii, USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Sceny w kosmicznych przestworzach powstały w Kennedy Space Center na Florydzie (USA).

Aby nakręcić sceny w stanie nieważkości, Roger Moore musiał stawić czoło wielu posiniaczeniom do jakich doszło w symulatorze grawitacyjnym.

Albert R. Broccoli przez cały czas zarzucał Maurice Binderowi, że scena tytułowa „Moonraker” (1979) kosztuje więcej niż cały budżet filmu „Dr.No” (1962).

Carole Bouquet przesłuchiwana była do głównej roli kobiecej.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >
banner