Ośmiorniczka


„Ośmiorniczka” jest 13 filmem z Jamesem Bondem. W rolę 007 wcielił się Roger Moore. Aktor znany jest głównie z roli Jamesa Bonda, zagrał on w siedmiu filmach. Premiera miała miejsce w czerwcu 1983 roku. Film wyreżyserował John Glen, pracował on również przy siedmiu innych Bondach również jako asystent reżysera. Budżet tego dilmu wyniósł 27 000 000 dolarów. Film trwa 2 godziny i 5 minut.

obsada

Oprócz Rogera Moora w filmie zagrali między innymi: Robert Brown (M), Desmond Llewelyn (Q),  Kristina Wayborn (Magda), Kabir Bedi (Gobinda), Steven Berkoff (gen. Orlov). Dziewczynę Bonda była Maud Adams (Ośmiorniczka).

dziewczyna 007 – Maud Adams

Octopussy

o filmie

W jednej z najbardziej spektakularnych sekwencji początkowych Roger Moore wkracza do akcji jako James Bond pilotując najmniejszy na świecie odrzutowiec uciekając przed samonaprowadzającym się pociskiem. Zadaniem 007 jest wyjaśnienie śmierci 009. Polowanie na zabójcę wiedzie go na Kubę, następnie do Niemiec i wreszcie do Indii. By rozwikłać wielką aferę grożącą całemu światu musi stawić czoło tajemniczej agentce zwanej Ośmiorniczką (Maud Adams). Bondowi pomaga żywa ośmiornica, mechaniczny krokodyl i piękna kobieta – mistrzyni wschodnich sztuk walki.

ciekawostki

Film kręcono w Anglii (hrabstwa: Buckinghamshire, Cambridgeshire, Middlesex, Suffolk), w Indiach (stany: Radżastan i Uttar Pradesh), w Niemczech (Berlin) i w USA (stan Utah).

Do roli Ośmiorniczki, brane były pod uwagę Faye Dunaway i Sybil Danning.

Z filmu wycięto scenę, w której Lois Maxwell przedstawia Rogerowi Moore swoją nową asystentkę Penelope Smallbone, jako „Miss Smallbush”.

Lokalizacja wyspy Ośmiorniczki to miasto Udaipur w Indiach, które znane jest jako „Miasto Wschodzącego Słońca”.

Ośmiorniczka jest córką mężczyzny, któremu Bond pozwolił popełnić samobójstwo. W ten sposób uniknął on złapania – jest jedyne podobieństwo do oryginalnego opowiadania Iana Fleminga. (filmweb)

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > >
banner