Pozdrowienia z Rosji


„Pozdrowienia z Rosji” są 2 filmem o przygodach Jamesa Bonda. W rolę 007 w tym filmie po raz drugi wcielił się Sean Connery. Premiera miała miejsce w październiku 1963 roku. Film wyreżyserował Terence Young. Budżet filmowy wyniósł 2 000 000 dolarów. Film trwa 111 minut.

obsada

Oprócz Seana Connery’ego w filmie zagrali między innymi: Robert Shaw (Donald Grant), Pedro Armendariz (Kerim Bey), Lotte Lenya (Rosa Klebb), Bernard Lee (M), Lois Maxwell (Moneypenny), Desmond Llewelyn (Q). Dziewczyną Bonda w tym filmie była Daniela Bianchi (Tatiana Romanowa)

dziewczyna 007 – Daniela Bianchi

daniela-bianchi-02

o filmie

Organizacja WIDMO chce się zemścić na agencie 007 za zabicie Doktora No. Blofeld zleca Rosie Klebb zorganizowanie akcji przeciwko Bondowi.Ma ona wystawić Bondowi na przynętę szyfrantkę z KGB, Romanową. Tatiana Romanowa ma złożyć Bondowi propozycję przekazania maszyny szyfrującej Lektor.M informuje Bonda o planach Romanowej. 007 jedzie do Stambułu.Tam spotyka się z Kerimem Beyem,szefem tamtejszego oddziału MI6. W Stambule też Bond nawiązuje kontakt z Tatianą.Ta przekazuje mu plany radzieckiego konsulatu, gdzie ma znajdować się Lektor. Wywiad brytyjski decyduje się na przeprowadzenie akcji zdobycia Lektora.W budynku konsulatu Bond podkłada bombę.Wykorzystując jej wybuch i popłoch wywołany w konsulacie, razem z Tatianą kradną Lektora.Na dworcu wsiadają do Orient-Expressu.Tam jako państwo Sommerset mają wysiąść z pociągu w Belgradzie.W pociągu Bond spotyka agenta MI6 Nasha(w rzeczywistości agenta z WIDMA-Granta).Grant ma zabić Bonda i ukraść Lektora.007 orientuje się jednak kim naprawdę jest agent Nash i zabija go. Bond i Tatiana wysiadają z pociągu w Jugosławii i dostają się do Włoch gdzie czeka już na nich Rosa Klebb.

ciekawostki

Producenci do roli Rosy Klebb przewidywali Katinę Paxinou.

Peter Burton miał zagrać Q, ale nie mógł przyjechać na plan i producenci zrezygnowali z niego.

Zdjęcia do filmu kręcono w Wenecji (Włochy), Stambule i nad cieśniną Bosfor (Turcja), Londynie i Iver (Anglia, Wielka Brytania), Madrycie (Hiszpania), w górach Snowdon (Walia, Wielka Brytania) oraz w Szkocji.

Zdjęcia do filmu kręcono od 1 kwietnia do 23 sierpnia 1963 roku.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > >
banner