Sam Smith w soundtracku


Sam Smith w soundtracku do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie „Spectre”.

Film „Spectre” będzie promowany przez utwór „Writing’s On The Wall”. Piosenkę zaśpiewa brytyjski wokalista Sam Smith. Smith w porannej audycji w brytyjskim radio 1 poinformował o swojej pracy nad piosenką do 24 części przygód Jamesa Bonda. Utwór został nagrany w styczniu tego roku. Premiera filmu z piosenką Sama Smitha zapowiedziana jest na 26 października.

To pierwsza piosenka tytułowa nagrana przez brytyjskiego solowego artystę od 1965 roku! Debiutancki album Smithta „In The Lonely Hour” od razu zajął 1. miejsce na listach w Wielkiej Brytanii i 2. w Stanach Zjednoczonych. Od tamtego czasu artysta miał pięć singli na pierwszych miejscach w UK, zdobył cztery GRAMMY, trzy nagrody BRIT, sześć MOBO i AMA! Producenci filmu komentują ogłoszenie słowami „ Sam i Jimmy napisali najbardziej inspirującą piosenkę do Spectre, a dzięki niezwykłemu wokalowi Sama ‘Writing’s On The Wall’ na pewno będzie najlepszym do tej pory utworem z filmu o Bondzie”.

Smith dodaje:” To jeden z najważniejszych momentów w mojej karierze. Spotkał mnie niesamowity zaszczyt. Jestem niesamowicie podekscytowany, że mogąę brać udział w tak legendarnym przedsięwzięciu i współpracować z największymi artystami, którzy zawsze byli moimi muzycznymi inspiracjami. Mam nadzieję, że piosenka Wam się spodoba tak bardzo, jak mi podobało się jej tworzenie.” Sam Smith przyznał również, że napisanie słów do „Writing’s On The Wall” zajęło mu zaledwie 20 minut. Autor przyznał, że była to najszybciej napisana przez niego piosenka w karierze.

Poprzednie 23 piosenki tytułowe z Bonda zapisały się jako jedne z najbardziej zapamiętanych w historii muzyki filmowej. Ostatnia z nich- „Skyfall” wykonana przez Adele, została nagrodzona Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę z filmu, nagrodę BRIT za najlepszy Brytyjski singiel roku i statuetkę GRAMMY.

Komentuj

Podobne strony: > >
banner