Nowy, 23. Bond


Daniel Craig znów wcielił się w postać słynnego agenta, Jamesa Bonda. Długo oczekiwany film „Skyfall, którego produkcja kosztowała około 200 mln dolarów, jest 23. filmem o agencie 007 powstałym cztery lata po poprzednim obrazie – Quantum of Solace. Światowa premiera filmu już 26 października!

stała obsada

Oprócz Craiga, który po sukcesie dwóch poprzednich obrazów, pojawia się w tej roli po raz trzeci, w nowym Bondzie zagrają same gwiazdy. Już po raz siódmy w roli „M” Judi Dench oraz Ralph Fiennes, Javier Bardem i Naomie Harris. W dziewczynę Bonda wcieli się francuska aktorka Berenice Marlohe.

dziewczyna 007 – Berenice Marlohe

dziewczyna Bonda w filmie Skyfall

misja 007

Przed 007 stoi nie lada zadanie spowodowane faktem, odkrycia przez M swojej mrocznej przeszłości. Kolejny raz lojalność agenta zostaje wystawiona na próbę…
Reżyserią filmu zajął się Sam Mendes, a produkcja powstawała w takich lokalizacjach, jak Indie, Turcja, Wielka Brytania, Szkocja, Chiny i w RPA.

 

Ciekawostką jest fakt, że mimo popularności serii filmów o Bondzie, twórcy nie ominęli problemów finansowych podczas realizacji. Cztery lata oczekiwania spowodowane były faktem, że produkcję zawieszono w kwietniu 2010 roku na okres 9 miesięcy! Zbankrutowała wtedy posiadająca prawa do serii wytwórnia MGM (Metro-Goldwyn-Mayer). Budżet wyniósł w ostatecznych szacunkach około 200 mln dolarów.

 

przeciwnik Bonda w 23. filmie o jego przygodach

Komentuj

banner