Spectre najdroższym Bondem


Z informacji zawartych w ujawnionej przez CNN Money korespondencji między producentami Spectre a szefem MGM Jonathanem Glickmanem wynika, że budżet kolejnego Bonda wyniesie 300 milionów dolarów.

Szef MGM próbował nieskutecznie wywrzeć nacisk na producentach Spectre aby obniżyć koszty filmu o 50 milionów dolarów. Cięcia kosztów miałyby dotyczyć między innymi zmniejszenia ilości efektów specjalnych oraz detali jak na przykład ilości wagonów w pociągu czy też lokalizacji willi w której miałaby się odgrywać jedna ze scen. Barbara Broccoli jednak odniosła się sceptycznie do propozycji znalezienia oszczędności i cięcia kosztów w taki sposób.

Dzięki takiemu budżetowi Spectre będzie nie tylko najdroższym Bondem w historii ale również jednym z najdroższych filmów w historii kina. Więcej kosztowali jedynie Piraci z Karaibów: „Na krańcu świata” oraz „Na nieznanych wodach”.

Dla porównania budżet całego polskiego wywiadu wynosi jedynie 150 milionów złotych. Wydatki związane z produkcją filmu jak widać są kilkakrotnie wyższe..

Komentuj

Podobne strony: > >
banner