Świat to za mało


Świat to za mało jest 19. filmem o przygodach agenta 007. Film wszedł na ekrany 8 listopada 1999 na świecie, a w Polsce 7 stycznia 2000 roku. Jest to trzeci film, w którym rolę Jamesa Bonda gra Pierce Brosnan. Reżyserem Świat to za mało jest Michael Apted. Warto wspomnieć o tym, że po raz ostatni w rolę Q, wcielił się Desmond Llewelyn. Aktor aż 17-krotnie zagrał w tej roli. Film trwa 128 minut. Budżet filmowy wynosił 130 000 000$.

obsada

Obsada filmu w porównaniu z poprzednim Bondem za bardzo się nie zmieniła. Tak jak w poprzednim Bondzie – Jutro nie umiera nigdy rolę 007 zagrał Pierce Brosnan. Ponadto Judi Dench zagrała M, oraz Desmond Llewelyn zagrał niezapomnianego Q. Był to ostatni film tego aktora. W Świat to za mało, zagrali również Robert Carlyle, Robbie Coltrane i Samantha Bond, ciekawym zbiegiem okoliczność jest nazwisko tej aktorki które zbiega się z nazwiskiem tytułowego bohatera. Dziewczyny Bonda w tym filmie to Sophie Marceau(Elektra King) i Denise Richards (dr. Christmas Jones).

dziewczyny 007 – Sophie Marceau i Denise Richards

o filmie

Zadaniem Jamesa Bonda jest ustalenie, kto zabił sir Roberta Kinga, który jest właścicielem szybów naftowych i strategicznych linii przesyłu surowców. Agent 007 ma zadanie ochraniać jego córkę, Elektrę, która jest spadkobierczynią King Enterprises. W tym momencie do akcji włącza się terrorysta Renard, który za cel ma zniszczenie rurociągów i przejęcie bomby neutronowej oraz ładunku plutonu. Bond podąża jego tropem do Turcji. Wychodzi na jaw, że Renard ukrył bombę w środku rurociągu. Bond domyśla się, kto jest mocodawcą Renarda.

muzyka

ciekawostki

Desmond Llewelyn osiemnasty raz wcielił się w rolę Q, był to jego ostatni film. Aktor zmarł 19 grudnia 1999 roku w wypadku samochodowym.

Zdjęcia były kręcone w Azerbejdżanie, Hiszpanii, Francji, Turcji i w Wielkiej Brytanii.

Pościg łodzi w początkowej części filmu był tak istotny, że trwał aż 7 tygodni.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > >
banner