W obliczu śmierci


„W obliczu śmierci” jest 15 z kolei filmem o przygodach znanego Brytyjczyka. W roli Jamesa Bonda wystąpił po raz pierwszy Timothy Dalton. Reżyserem filmu jest John Glen. „W obliczu śmierci” pojawił się w kinach 29 czerwca 1987 roku. Film trwa 130 minut. Budżet wynosił 40 000 000$. Jest to jeden z lepiej ocenianych filmów o Bondzie.

obsada

Obok wspomnianego Timothy’ego Daltona, w głównych rolach zagrali: Robert Brown(M), Desmond Llewelyn(Q), Caroline Bliss(Moneypenny), John Terry(Felix Leiter), Geoffrey Keen(Fredrick Gray), Thomas Wheatley(Saunders). Dziewczyną Bonda w tym filmie była Maryam d’Abo(Kara Milovy).

dziewczyna 007 – Maryam d’Abo

o filmie

James Bond udaje się do Bratysławy, gdyż jego zadaniem jest unieszkodliwienie snajpera, polującego na życie generała KGB Georgija Koskowa. Strzelcem okazuje się czeska wiolonczelistka, Kara. 007 jest przekonany, że kobieta została zmuszona do udziału w przestępstwie, dlatego postanawia darować jej życie. Niestety znajomość z Karą ściąga na niego uwagę radzieckiej agencji wywiadowczej. Przewieziony do Wielkiej Brytanii Koskow twierdzi, że Bonda chce zabić generał Puszkin, odpowiadający za śmierć kilku szpiegów. Niebawem Georgij zostaje porwany przez ludzi handlarza bronią Whitakera.(filmweb)

muzyka

ciekawostki

Błędy w filmie: Nieprawidłowe tablice rejestracyjne w Bratysławie

Zdjęcia były kręcone w Austrii, na Gibraltarze, w Maroko, w Eastbourne, Iver i Londynie(W. Brytania) oraz na pustynii w Kalifornii.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > > >
banner