W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości


„W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” jest 6 filmem o przygodach Jamesa Bonda. W rolę 007 w tym filmie wcielił się George Lazenby. Premiera miała miejsce w grudniu 1969 roku. Film wyreżyserował Peter Hunt. Budżet filmowy wyniósł 7 000 000 dolarów. Film trwa 140 minut.

obsada

Oprócz Georga Lazenby’ego w filmie zagrali między innymi: Telly Savallas (Ernst Blofeld), Ilse Steppat (Irma Bunt), Gabrielle Ferzetti (Marc Arne Draco), Bernard Lee (M), Lois Maxwell (Moneypenny), Desmond Llewelyn (Q).  Dziewczyną Bonda w tym filmie była Diana Rigg (Tracy Draco).

dziewczyna 007 – Diana Rigg

diana-rigg-002

o filmie

Na plaży Bond ratuje kobietę chcącą popełnić samobójstwo i przy okazji załatwia kilku osiłków którzy przyjechali za kobietą.Nieznajomą spotyka ponownie w kasynie.Kobieta nazywa się Tracy de Vicenzo. Następnego dnia kilku panów „zaprasza” Bonda na przejażdżkę autem z pewnym osobnikiem.To Draco, szef jednej z najpotężniejszych organizacji przestępczych Europy, a przy okazji ojciec Tracy.Draco chce aby James zbliżył się do jego zagubionej w życiu córki.Bond wyraża zgodę,ale coś za coś.Chce w zamian pomocy w odnalezieniu Ernsta Stavro Blofelda. Jednak M, przełożony Bonda nie zgadza się na taki układ.Bond chce zrezygnować z służby.Na szczęście Moneypenny zmienia pismo z prośbą na rezygnację na prośbę o urlop.Rozwija się związek Jamesa i Tracy.Jednocześnie Draco dostarcza co raz to nowszych informacji o położeniu Blofelda.Ukrył on się w szwajcarskich alpach, w bazie Piz Gloria, gdzie pracuje w swoim laboratorium.007 jako genealog przyjeżdża do Blofelda aby potwierdzić jego szlachectwo.Alpejska baza to jednocześnie klinika w której Blofeld leczył z alergii kobiety.Bond zostaje zdemaskowany.Blofeld wyjawia mu swój inteligentny plan.Chce wysłać swoje nieświadome niczego pacjentki(które hipnotyzuje w klinice), aby rozsiały wirus Omega, powodujący bezpłodność. Zrobi to wtedy gdy ONZ nie przekaże mu sumy kilku milionów dolarów.Bondowi udaje się uciec z Piz Glorii.W miasteczku spotyka Tracy.Wezwane posiłki od Draco dokonują zniszczenia Piz Glorii. Blofeldowi jednak udaje się przeżyć.Bond i Tracy biorą ślub.Gdy jadą jedną z alpejskich szos,Irma Bunt, demoniczna podwładna Blofelda,zabija Tracy serią z karabinu.

ciekawostki

Brawurowe sceny narciarskie filmował mistrz olimpijski, narciarz Willi Bogner.

W roli Tracy początkowo miała wystąpić Brigitte Bardot. Na przeszkodzie stanęła realizacja „Shalako”, gdzie towarzyszył jej… ex-James Bond, Sean Connery.

Rolę Tracy proponowano Catherine Deneuve.

George Baker użycza głosu Bondowi, kiedy 007 udaje Sir Hilary Bray’a.

Zdjęcia były kręcone w Portugalii, Szwajcarii i w Wielkiej Brytanii.

Główna kwatera SPECTRE została wzniesiona na liczącym 2970 m n.p.m. szczycie Schilthorn. Potem urządzono tam restaurację.

George Lazenby w trakcie kręcenia filmu złamał rękę i nos.

Do roli Jamesa Bonda przesłuchano 413 aktorów.

Zdjęcia do filmu przedłużyły się o 58 dni, czyli tyle ile kręcono pierwszy film z serii – Dr No.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > >
banner