Zabójczy widok


„Zabójczy widok” jest 14 filmem z Jamesem Bondem. W rolę 007 po raz ostatni wcielił się Roger Moore. Aktor znany jest głównie z roli Jamesa Bonda, zagrał on w siedmiu filmach. Premiera miała miejsce w maju 1985 roku. Film wyreżyserował John Glen, pracował on również przy siedmiu innych Bondach również jako asystent reżysera. Budżet filmowy wyniósł 30 000 000 dolarów. Film trwa 2 godziny i 11 minut.

 

obsada

Oprócz Rogera Moora w filmie zagrali między innymi: Robert Brown (M), Desmond Llewelyn (Q), Lois Maxwell (panna Moneypenny), Christoper Walken (Max Zorin), Grace Jones (May Day). Dziewczynę Bonda zagrała Tanya Roberts (Stacey Sutton).

dziewczyna 007 – Tanya Roberts

o filmie

W filmie, w którym Roger Moore żegna się z postacią Bonda, agent musi stawić czoła aż dwóm śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikom: niezwykle inteligentnemu Maxowi Zorinowi – efektowi nazistowskich doświadczeń genetycznych, w rolę którego wcielił się Christopher Walken i jego pięknej acz kontrowersyjnej towarzyszce May Day wspaniale zagranej przez Grace Jones. Akcja „Zabójczego widoku” rozpoczyna się w arktycznej Rosji i obfituje w mrożące krew w żyłach pościgi na skuterach śnieżnych, nartach i szaleńcze loty helikopterów. Bond jest ratowany przez piękną agentkę Tajnych Służb Kimberley Jones (Mary Stavins), która pojawia się jakby wprost spod lodu. Następnie przenosimy się do Paryża, gdzie May Day dokonuje spektakularnego wyczynu skacząc ze spadochronem z Wieży Eiffle’a, scena finałowa natomiast rozgrywa się na szczycie słynnego mostu Golden Gate w San Francisco i stanowi prawdziwie „Zabójczy widok”.

ciekawostki

Do roli Maxa Zorina rozważani byli David Bowie oraz Sting.

Zdjęcia były kręcone w Islandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA i we Francji.

Zdjęcia do filmu trwały od 3 sierpnia 1984 roku do 14 stycznia 1985 roku.

Film rozpoczęto filmować z opóźnieniem, ponieważ spłonęła część Pinewood Studio dla filmu 007. Odbudowano ją w ciągu 4 miesięcy i nazwano ją „Scena 007 Alberta R. Broccoli”. (filmweb)

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > >
banner