Zmarł kolejny wróg Bonda.


Znany z filmu „Żyj i pozwól umrzeć” aktor Geoffrey Holder zmarł w wieku 84 lat.

Holdera wyróżniał głęboki głos i charakterystyczny śmiech, który można było usłyszeć m.in. w ósmym filmie o przygodach Jamesa Bonda, w którym główne role zagrali Roger Moore i Jane Seymour.

Baron_Samedi_(Geoffrey_Holder)_-_ProfilePochodzący z Trynidadu aktor zadebiutował na dużym ekranie w 1962 roku w filmie „All Night Long”, który był inspirowany szekspirowskim „Otellem”. Akcja rozgrywała się jednak w środowisku jazzmanów. Wystąpił również m.in. w „Doktorze Doolittle” u boku Rexa Harrisona, „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie…” Woody’ego Allena czy „Annie” Johna Hustona.
Holder nie tylko charakterystycznym aktorem filmowym, ale przede wszystkim utalentowanym choreografem i odtwórcą ról musicalowych. Miał na koncie również udane kostiumy do brodwayowskich przedstawień. Zdobył dwie nagrody Tony – za reżyserię i stroje do „The Wiz”.

Holder zmarł w niedzielę 5 października na Manhattanie. Informację w potwierdził jego rzecznik, Charles M. Mirotznik. Przyczyną śmierci były powikłania związane z zapaleniem płuc.

Komentuj

Podobne strony: > > >
banner