Żyje się tylko dwa razy


„Żyje się tylko dwa razy” jest 5 filmem o przygodach Jamesa Bonda. W rolę 007 w tym filmie wcielił się Sean Connery. Premiera miała miejsce w czerwcu 1967 roku. Film wyreżyserował Lewis Gilbert. Budżet filmowy wyniósł 8 500 000 dolarów. Film trwa 112 minut.

obsada

Oprócz Seana Connery’ego w filmie zagrali między innymi: Donald Pleasence (Ernst Blofeld), Teri Shimada (Osato), Tetsuro Tamba (Tiger Tanaka), Bernard Lee (M), Lois Maxwell (Moneypenny), Desmond Llewelyn (Q), Mie Hama (Kissy Suzuki), Karin Dor (Helga Brandt).  Dziewczyną Bonda w tym filmie była Akiko Wakabayashi (Aki).

dziewczyna 007 – Akiko Wakabayashi

YOTa3

o filmie

Amerykanie wystrzelili na orbitę swój statek kosmiczny.Zostaje on przechwycony przez nieznany obiekt,który znika potem z radarów.Winą amerykanie obarczają Rosjan.Aby zapobiec globalnemu konfliktowi sprawą będzie musiał się zająć 007, który aby pozbyć się swoich wrogów w Hongkongu upozorował swoją śmierć.M wysyła Bonda do Japonii, gdzie podobno rozbił się podejrzany obiekt.Na miejscu kontaktuje się z Hendersonem,brytyjskim agentem.Henderson tuż przed śmiercią odsyła Bonda do Tanaki,japońskiego przemysłowca.Bond likwiduje mordercę Hendersona, i przebrany za niego trafia do siedziby Osato Chemicals skąd wykrada poufne dokumenty(zamówienia na paliwo rakietowe).Kontaktuje się też z Aki, pracowniczką Tanaki razem docierają do jego siedziby.Tanaka obiecuje Bondowi pomoc w rozwikłaniu sprawy.007 udaje się do siedziby Osaty jako pracownik Universal Exports,Osato orientuje się kim jest 007 i każe go zabić Heldze Brandt, której pomimo kilku okazji nie udaje się tego zrobić.Bond udaje się śmigłowcem „małą Nelly” na rekonesans w kierunku kilku japońskich wysp widocznych na zdjęciu wykradzionym z sejfu Osato. Rozprawi się przy okazji z kilkoma helikopterami,które chciały go zestrzelić.Rosjanie w tym czasie zapowiadają odpalenie swojej rakiety.Aby dostać się na podejrzaną wyspę i nie wzbudzić podejrzeń, Bond będzie musiał się ożenić z Kissy,jedną z pracownic Tanaki.Wcześniej, w nocy ginie Aki, przypadkowo otruta cyjankiem.Rakieta wysłana przez Rosjan także zostaje przechwycona.Bond i Kissy odkrywają,że jeden z wulkanów to baza organizacji WIDMO.Bond dostaje się do środka, gdzie przebrany za astronautę próbuje dostać się na pokład statku kosmicznego.Zostaje jednak zdemaskowany przez Blofelda.Blofeld chce wywołać wojnę, która zniszczy oba mocarstwa. Amerykanie wystrzeliwują kolejną rakietę,która też ma zostać przechwycona.Jednak w porę nadchodzą posiłki od Tigera Tanaki. Aby zniszczyć rakietę WIDMA 007 będzie musiał jeszcze pokonać, Hansa, goryla Blofelda.

ciekawostki

Reżyser Lewis Gilbert pierwotnie odrzucił propozycję reżyserowania tego filmu.

Eva Renzi odrzuciła rolę dziewczyny Bonda, która ostatecznie powędrowała do Karin Dor.

Zdjęcia do filmu kręcono w Tokio, Kobe, Minato, Ebino, Kirishima i na zamku Himeji oraz nad zatoką Kagoshima (Japonia), Iver Heath, Buckinghamshire i Finmere (Anglia, Wielka Brytania), Przylądku Canaveral (Floryda, USA), Hong Kongu (Chiny), Maladze (Hiszpania), Arlington (Wirginia, USA) na półwyspie Mågerø (Norwegia), na Bahamach, Gibraltarze oraz Szkocji.

Komentuj

Podobne strony: > > > > > > > > >
banner